Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
The Elder Scrolls - text MORPG
Kagami
Zdravím!

Píšem tento topic pretože som dostal zaujímavý a (aspoň dúfam) z časti originálny nápad a to vytvoriť textovú RPG hru Skyrim CZ/SK! Čo to vlastne znamená?
Textové RPG je vcelku zaužívaný pojem pre internetovú verejnosť. Ide o MORPG (Multiplayer online role playing games) ktoré sa odohrávajú priamo vo vašej fantázií. Tak ako ostatní hráči aj vy píšete za svoju postavu texty (príspevky) do tém na fóre kde sa hra odohráva. Registrujete sa na fóre, vytvoríte si postavu vo svete Skyrimu (alebo inej provincie Tamrielu) a postava bude presne taká ako chcete. Vymyslíte jej výzor, povahu, schopnosti - v čom vyniká a v čom zase zaostáva, jej rasu a jej príbeh ktorý sa odohral predtým ako sa zapojila do hry. Nie je nutné aby ste pre hranie takejto RPG poznali detailne príbeh Elder Scrolls od prvej éry.. stačí len približná znalosť príbehu Skyrimu a prečítať si prípadné info na fóre. Jediné obmedzenie je vaša vlastná fantázia!

Všetko je však len v štádiu nápadu a preto som sa chcel oň podeliť. Chcel by som nájsť nových ľudí ktorí by sa so mnou zapojili do tohto projektu. Mám mnoho skúseností z textových RPG ale skôr na iné témy a rozhodol som sa založiť takéto fórum. MORPG sú populárne hlavne vo Francúzsku a v Nemecku kde prevládajú hlavne témy japonských animovaných seriálov (anime). Existuje však aj úspešné české fórum s tématikou Dragon Age čiže veľmi podobná téma Elder Scrolls. Na fóre sa môže odohrávať vlastný príbeh ktorý sa môže aj nemusí zhodovať s príbehom Elder Scrolls - odohráva sa však v Tamrieli a platia všetky jeho zákony a pravidlá.

V hre sa môžete postupne stať kýmkoľvek! Páčila by sa vám rola mocného Arcimága, statočného Drakobijca či skôr vznešeného Thalmorského princa? Niektorí sa stanú legendami, iní budú možno meniť pravidlá hry potichu kdesi v temných zákutiach Riftenu. Záleží len na tom ako vaša postava začne!

Ak má niekto záujem ozvite sa priamo tu v téme alebo mi napíšte mail na Čím viac ohlasov získam tým je pravdepodobnejšie že hra nielen začne ale zožne aj úspech. Písať môžete rôzne otázky či ponuky (hodila by sa mi naozaj pomoc od niekoho kto má záujem). Otázky píšte najlepšie priamo sem do komentárov aby sa ostatní nemuseli pýtať znova.

PS: ak som náhodou postol topic do nesprávnej miestnosti ospravedlňujem sa a prosím moderátora o presunutie. Ďakujem.
Upravil/a Kagami dne 26.12.2011 18:54
 
koniaash
kdysi se tomu říkalo MUD ( multi user dungeon )
 
tonym95
šel bych do toho ale určitě to bude chtít tým lidí co budou za něco zotpovídat ... bylo by blbé dělat to stylem ... jdu rovně > potkáváš ledního trola > přetáhnu ho po hlavě klackem válící se opodál ... jak bys viděl souboje? ... a co porušování zákonů? viz. stráž tě chytne že si něco ukradl vyplatíš se (další problém každý musí mít zlato) ... nebo se zajmeš (co by znamenalo vězení?) ... nebo budeš bojovat (musíš mít bágl minimálně výzbroj a tak) ... co obchody s elíkama? ... co obchody z vízbrojí za to všechno ti bud někdo musí zotpovídat nebo to musíš umět naprogramovat ...
 
Kagami
Áno treba na to tým ľudí... ale ako som už hovoril veľká účasť znamená tak 30 ľudí (čo by som bol naozaj prekvapený) na začiatok a naozaj stačí 2 admini a 3 moderátori a rozdelenie by mohlo byť z hľadiska oblastí (Holdy) alebo konkrétnej práce teda jeden bude mať na starosti písanie za NPC obchodníkov, druhý strážcov, tretí quest-giverov a za nepriateľov bude písať admin...
 
tonym95
Kagami napsal:
Áno treba na to tým ľudí... ale ako som už hovoril veľká účasť znamená tak 30 ľudí (čo by som bol naozaj prekvapený) na začiatok a naozaj stačí 2 admini a 3 moderátori a rozdelenie by mohlo byť z hľadiska oblastí (Holdy) alebo konkrétnej práce teda jeden bude mať na starosti písanie za NPC obchodníkov, druhý strážcov, tretí quest-giverov a za nepriateľov bude písať admin...


spíš bych to rozdělil na provincie každá provincie by měla svůj tým cca 10ti lidí (jeden obchodník, pár co by se starali o souboje, pár strážných) a každý vstup do jiné provincie (z tamrielu do morrowindu a pod.) by byl zpoplatněný virtuálními penězi (zlatem za odměny)... hele kdybys chtěl rád bych se zapojil ... jak do týmu tak do hry nápady mám ... ještě každá provincie by měla své zákony podle krále (admina) který by tam vládl ... kdybysme to dali dohromady rád bych si vzal na starost morrowind ...
 
Whirt
To už tu jednou bylo, bohužel jsem to vedl pouze já a měl jsem opravdu složitý systém, který byl sice vyhovující pro hráče, ale já sám ho naprosto nezvládal.

Každopádně by bylo super, kdyby se to obnovilo a v novém kabátě s více lidmi, co to vedou. Ale pokud bych se chtěl tentokrát připojit, tak by to bylo spíš jako hráč - chci si to užít a navíc jsem si dal předsevzetí o PA a IC Wink
Upravil/a Whirt dne 27.12.2011 14:13
 
tonym95
škoda že chceš jen jako hrát tým by se ted hodil ... Smile ale aspon je zájem
 
Mukuro Aiken
Pokud se to opravdu podaří zorganizovat, hlásím se do služby.
 
tonym95
já vidím jen jediný problém ... a to jak to udělat když nebude moc bejt admin online ... že jak by to pak fungovalo ... bylo by fajn najít někoho kdo umí programovat
 
Redanthalas
Jestli se to povede bral bych Valenwood nebo Sumerset Islands.
 
Redanthalas
A jako soubojový systém by šel ten z původního Dračáku.Pokud by to někdo naprogramoval tak ,že by se hody počítaly samostatně.Takže hráč by si jen vybral na jakou část těla zaútočit a systém by provedl všechny výpočty a nahlásil výsledek.
 
Redanthalas
Taktéž u magie.
 
tonym95
je tu někdo kdo umí tohle programovat? jinak kdyby hrál někdo zloděje tak bych úspěšnou krádež dělal podle virtuální javakostky že by si hodil a kdyby mu padlo 1,2,3,4 tak byla úspěšná pokud 5,6 tak by ho chytli
 
Addanos
tonym95 napsal:
je tu někdo kdo umí tohle programovat? jinak kdyby hrál někdo zloděje tak bych úspěšnou krádež dělal podle virtuální javakostky že by si hodil a kdyby mu padlo 1,2,3,4 tak byla úspěšná pokud 5,6 tak by ho chytli


Tohle by se dalo vyřešit binární soustavou: 0, 1.
Jako: 0 - Nepovede
1 - Povede

šli by random vygenerovat jedničky a nuly.

Ale to už se bavíte o naprogramování webove aplikace (jako Gladiatus) a ne o MORPG textove hře.
A tohle není nejsnadnější, najít člověka co je tak zběhly v PHP, SQL a třeba i Flashi. Tohle by musel dělat opravdu zkušený programátor a ne člověk co si myslí, že if a else jsou jediné potřebné příkazy.
 
tonym95
vem si že tohle chtěj udělat jako skyrim gladiatus tam máš prd mmožnosti ale ve skyrimu ... tam je to jiný ... je tam strašně hodně možností a zrovna zloděj je jedna z těch důležitějších ... a vem si přeci nemůže být 100% uspěšná
 
Addanos
Jasně, já tě chápu. A ten gladiatus byl jen příklad.
Samozřejmě, že kradení nemůže mít 100% účinnost, proto ty jedničky a nuly Grin
 
tonym95
Grin jasný ... s programováním zkušenost nemám Grin takže nevim ... stejně to je zajímavej "projekt" Grin
 
Addanos
Ja s programováním určité zkušenosti mám, protože to je vesměs můj obor na škole, ale tohle bych opravdu nezvládl. Takže bych chtěl vidět člověka z tohoto fora co by tohle zvládl.

Ale náapad je to velice zajímavý. Snad se najde někdo kdo to uskuteční.
 
tonym95
taky sem měl jít na programování ale kvuli času to nešlo :/ ... určitě tvoje pomoc by se hodila zkus napsat tomu co to založil
 
Zubatej
Nápad je to krásnej a dobrej, ale bohužel vás budu muset trochu schladit. Máš podle mě dvě možnosti.
1. Buď to pojmout stylem ala Dračí doupě, ale to pak bude přesně to, co někdo psal vejš, a to že jeden člověk povedu hru a ostatní budou psát co dělají, co si řikají atd. Tedy přesně to co bylo psáno. Potal si trola, co uděláš?. Z vlastní skušenosti ti můžu říct, že dá dost práce ukočírovat takhle už deset lidí a nad 15 je to bez zkušeností nemožný, aniž by zůstal nějakej požitek ze hry jak pro tebe jakožto PJ, tak pro hráče, nehledě na časovou náročnost.

2. Sehnat team programátorů. Něco podobnýho vytvořila parta nadšenců na motiv Zaklínače. Dal bych ti odkas, ale vložit ho sem by asi nebylo nejlepší, tak jestli budeš mít zájem, hoď sem kontakt a jí ti ho pošlu, nebo použij pana googla
Zaklinaci-mistrimece
a zkus kontaktovat jejich admina, jestli by ti nebyl ochotnej dát nějaký rady, jak něco podobnýho vytvořit. Jak se řiká za zeptání nic nedáš a lína huba, ....
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
The Elder Srolls - Skyrim Wiki Skyrim - obecně 56 29.07.2019 13:29
The Elder Scrolls VI Pokec 17 23.09.2018 11:32
The Elder Scrolls V: Skyrim - Postřehy Skyrim - obecně 11 22.04.2017 23:55
Let's play The Elder Scrolls V : Skyrim LordeS LP » Skyrim - Váš svět 90 22.04.2017 23:16
Elder Scrolls historia Skyrim - dotazy, návody,.. 7 03.07.2016 12:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4082 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8039 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5463 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4642 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12475 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7320 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6396 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6217 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7409 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist